środa, 7 września 2016

MROCZNIEJSZY ODCIEŃ MAGII - V. E. SCHWAB

MROCZNIEJSZY ODCIEŃ MAGII - V. E. SCHWAB
tytuł oryginału: A Darker Shade of Magic
tytuł polski: Mroczniejszy odcień magii
autor: V. E. Schwab
ilość stron: 405
ocena: 10/10Nie wielu wie, że istnieją inne rodzaje Londynu.

Czarny, który już nie istnieje ponieważ pochłonęła go żądza magii.
Biały, niezwykle niebezpieczny gdzie magii jest niewiele.
Czerwony, gdzie magia jest wszędzie i w prawie każdym człowieku.
Szary, gdzie ludzie zapomnieli o magii.

Dawniej ludzie bez problemów mogli poruszać się między światami, lecz przez upadek Czarnego drzwi zostały zapieczętowane dla wszystkich z wyjątkiem dwóch ostatnich antarich, którzy panują nad magią krwi. 
Ich podróże obejmują korespondencje między władcami światów. Kell, który pochodzi z Czerwonego, lubił kolekcjonować przedmioty z innych Londynów, co wprowadziło go w posiadanie niezwykłego przedmiotu a jednocześnie wpędziło go w kłopoty we wszystkich Londynach.Mroczniejszy odcień magii zrobił niezwykłą furorę zagranicą. Każdy bookstagram czy też booktuber chwalił tę książkę. Ja też się chciałam dowiedzieć czy te ochy i achy są naprawdę zasłużone i w końcu doczekałam się wydania w Polsce.

Główni bohaterowie to Kell i Lilia, którzy lubią narażać się prawu. Kell jest podróżnikiem między światami i czarodziejem krwi, jest bardzo inteligentny i powściągliwy. Lila jest zwykłym człowiekiem. Dziewczyna od dziecka musiała walczyć o swoje życie, co sprawiło, że ma ostry charakter lecz jest niezwykle błyskotliwa i spostrzegawcza. To co bardzo mi się podoba w tej książce to to, że Kell i Lila nie wyróżniają się jakimiś szczególnymi cechami, typowymi dla bohaterów, którzy ratują świat, są bardzo normalni. Uwielbiam takie nieszablonowe postacie, które od razu kradną mi serce. Od początku chce się poznać historię tej dwójki.

Świat, który stworzyła autorka jest niesamowicie interesujący i inny od wszystkich. Na samym początku mamy wytłumaczenie monarchii w poszczególnych Londynach i o nich samych, oraz wiele innych faktów o antarich i magii. Bardzo przytłoczyły mnie te wszystkie opisy, ale nie jest to minus lecz plus ponieważ pokazuje jak dokładnie przemyślany i dopracowany jest świat przedstawiony.

Wydarzenia, które miały miały miejsce w Londynach naprawdę wciągnęły mnie bez reszty. ( Dobrze, że padało dwa dni i mogłam spokojnie czytać) Z każdą stroną co raz bardziej zakochiwałam się w świecie i bohaterach. Fabuła jest w interesujący sposób zaplątana i ciężko się domyślić wielu rzeczy. Przy tej książce na pewno się nie wzruszycie ale przeżyjecie jedną z najwspanialszych przygód życia.

Podsumowując zakochałam się w tej KSIĄŻCE! Dla mnie jest to najlepsza pozycja ze wszystkich przeczytanych w tym roku. Świetnie wykreowane postacie, niezwykle dopracowany świat i elementy magii oraz sama fabuła, które w połączeniu tworzą cudowną historie. V. E. Schwab jest szanowaną i bardzo popularną autorką, mam nadzieje, że książka osiągnie duży sukces i polskie wydawnictwa wydadzą jej inne książki oraz drugi tom ( JUŻ GO POTRZEBUJE!)

Jeśli jeszcze jej nie przeczytaliście to nie wiem na co czekacie, musicie to szybko nadrobić!

Mam nadzieję, że pokochacie tą historie tak jak ja.

Miłego dnia!

~Ala

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Fangirls Polska , Blogger