wtorek, 25 sierpnia 2015

EXITUS LETALIS TOM 1, 2, 3 - KATTLETT


Stwierdziłyśmy, że skoro są to komiksy, a komiksy są krótkie to zrobimy odrazu recenzje trzech tomów.

TOM PIERWSZY:
Eva Monroe już w wieku 18 lat ukończyła studia psychologiczne. Do swojej pierwszej pracy zostaje wysłana do Norwegii, do rezydencji Niflheim żeby zająć się szóstką wyjątkowych pacjentów, którzy przeżyli piekło drugiej wojny światowej. Przekonana, że zobaczy starszych panów, doznaje szoku gdy na miejscu zastaje młodych, nieziemsko przystojnych chłopaków.
Każdy z nich cierpi na inne, nietypowe schorzenie np. rozdwojenie jaźni, schizofrenie, brak odczuwania bólu.Ponieważ młoda psycholog choruje na retrokognicję ( potrafi zobaczyć zdarzenia z przeszłości ), dlatego to właśnie jej zostało przydzielone zadanie, które polega na odkryciu przyczyny ich nieśmiertelności.

TOM DRUGI:
 W tym tomie Evie udaje się użyć swoich zdolności na Ourellu i dowiedzieć się trochę o jego przeszłości, jednak nie pomaga jej to znaleźć przyczynę jego nieśmiertelności. Pojawia się więcej zagadek, w jednej swojej wizji widzi dziewczynę o imieniu Maria, lecz nikt nie chce jej wyjaśnić kim jest albo była. Eva odwiedzając pobliskie miasteczko poznaje Mathiasa, chłopaka w jej wieku, z którym spędza z nim cały dzień. Okazuje się , że chłopak ma spora wiedzę na temat parapsychologii.


TOM TRZECI:
 Eva z chłopakami wyjeżdża do Paryża na zlecenie KZU ( Tajna Organizacja Międzynarodowa). Coraz częściej nawiedzają ją wizje z przeszłości kolegów dzięki czemu  dowiaduje się trochę o Marii i ich wcześniejszym pobycie w KZU. Wychodzi też na jaw prawdziwa przyczyna pojawienia się Evy w Niflheim...


(Ala) Moja przygoda z autorką Exitus Letalis, Kattlett zaczeła się od czytania jej webkomiksów, na które natrafiłam przypadkiem na stronach z mangami. Od razu pokochałam jej twórczość gdy dowiedziałam się, że jakiś komiks zostanie wydany byłam bardzo podekscytowana. Zamówiłam dwa tomy. Przeczytałam. Dałam Kate. Ona przeczytała. I stało się, zakochałyśmy się <3 

Fabuła jest niesamowicie wciągająca, tajemnicza i mroczna. Całość jest tak pięknie narysowana, że aż chce się czytać, a nawet oglądać same obrazki. Postacie... To bardzo trudny temat. Każdy z chłopaków, a jest ich sześciu, jest specyficzny. Posiadają różnorodne choroby i ich charaktery są różne , każdy ma jakąś swoją tajemnicę. Ale wszyscy co do jednego są niesamowicie zabawni. Główna postać komiksu - Eva - również jest nietypowa, ma silny charakter i także skrywa swoją tajemnicę, o której nawet my czytelnicy nic nie wiemy, jak narazie. 
Co do chłopaków, jak już mówiłyśmy są niesamowicieeeeee przystojni. Wszyscy. Nie da się ich nie kochać.
 Trzeba oczywiście wspomnieć o tym, że Kattlett jest polką. Bardzo cieszy nas to, że takie komiksy tworzy nasza rodaczka. 


Ocena : Tom 1 10/10, Tom 2 9/10,Tom 3 10/10 


 


                                                                                                           ~ Ala i Kate

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Fangirls Polska , Blogger